Üstün kalitesi ile bilinen sürgülü vanalar

AVK 50 yıldan uzun süredir vana sektöründe faaliyet göstermektedir. Niels Aage Kjaer 1970 yılında babasının demirci atölyesini devraldı ve birçok teknik özelliğe sahip elastomer sitli, soket uçlu ilk sürgülü vanayı geliştirdi. Kısa bir süre sonra vana içerisindeki kauçuk parçaların kalitesinin vana performansı için çok önemli olduğunu fark etti, bu yüzden 1975'te bunun tam kontrolünü ele almaya karar verdi ve komşu bir kauçuk fabrikasını satın aldı. Bugün AVK GUMMI A/S, AVK ve diğer müşteriler için kauçuk bileşikler geliştirip üretiyor.

Yüksek Kaliteli Sürgülü Vanalar

AVK'nın sürekli yüksek kalite ve inovasyon odağı küresel bir erişimin önünü açmış ve sürgülü vana gamı dünya çapındaki yerel gereksinimleri karşılamak için önemli ölçüde genişletilmiştir. Bugün AVK, küresel standartlara uygun ve çok çeşitli bağlantı alternatifi ve malzeme seçeneği sunan zengin bir sürgülü vana gamına sahiptir. AVK International’ın bölgesinden gelen gereksinimleri karşılamak için toplam 150'den fazla çeşit ve AVK Şirketler Grubu'ndan gelen talepler için toplam 500'den fazla çeşit sunuyoruz.

Her türlü uygulama için sürgülü vanalar

Sürgülü vanalar genellikle minimum basınç kaybına ve tam geçiş alanına ihtiyaç duyulduğunda kullanılır ve hem yer üstü hem de yer altı montajına uygundur. Su temini, sulama, atık su arıtma, yangından korunma, biyogaz ve gaz dağıtımı gibi her türlü uygulamada yaygın olarak kullanılırlar.

Sürgülü vanaların nerede kullanıldığı hakkında daha fazlasını okuyun.

Sürgülü vana seçerken göz önünde bulundurulması gerekenler

Lütfen daha çok bilgi için sürgülü vana nedirToplam Sahip Olma Maliyetibağlantı seçenekleri, tamamen kaynaklı PE boru sistemive aksesuarlar sayfalarına göz atın. İçgörüler bölümünde ürünlerimiz hakkında doğru çözümü seçmek için son derece önemli olan genel teknik bilgileri; doğru sürgülü vanayı seçme rehberimizi, sürgülü vanalar için ana Avrupa standardı ve AVK'nın nasıl uyduğu ile ilgili makaleyi, üçüncü taraf onaylarının neden güvenli seçim yapmanızı sağlayabileceği ilgili makaleyi ve kaplama sürecimiz hakkında ayrıntıları bulacaksınız.

AVK sürgülü vanaların tasarım özellikleri

 • İçme suyu için onaylı düşük kurşun içerikli pirinçten yapılmış sabit ve entegre sürgü somunu korozyonu engeller.
 • Sürgü pabucu, düzgün çalışma ve maksimum korozyon koruması sağlar ve sürgü çekirdeğine tamamen vulkanize edilmiştir.
 • AVK'nın sürgü kauçuğu mükemmel bir bağ ve şeklini geri kazanma yeteneği sunar,  biyofilmin minimum oranda oluşumunu sağlar ve su arıtma kimyasallarına karşı yüksek direnç gösterir.
 • Sürgüdeki büyük mil deliği durgun su oluşmasını önler.
 • Sürgü durdurucu contaları ve kaplamayı korur.
 • Ovalama yöntemiyle açılmış dişler milin dayanıklılığını artırır.
 • Üç kademeli sızdırmazlık sistemi
 • Baskı bileziği, mili sabitler ve düşük tork sağlar.
 • Kapak contası basınç altında yerinden oynamayı engellemek için kapaktaki girinti içine sabitlenmiştir ve kapak cıvatalarının çevresini sarar.
 • Kapak cıvataları korozyona karşı korumak için gömülmüştür ve üzeri sıcak eriyik ile kapatılmıştır.
 • Tam geçiş alanı düşük basınç kaybı sunar ve boru temizleme cihazlarının kullanımına imkan sağlar.
 • Düşük çalışma torku kolay çalışma sağlar.
 • DIN 3476 bölüm 1, EN 14901 ve GSK ile uyumlu epoksi kaplama, isteğe bağlı iç enamel ve harici PUR kaplama

Vana açık/kapalı konumunun dijital olarak izlenmesi

VIDI Konum Sensörü bir sürgülü vananın ne kadar açık olduğunu yüzdelik olarak algılayan ve verileri özel yazılım platformu VIDI Cloud'a veya tercih edilen başka bir BT sistemine kablosuz olarak ileten, pille çalışan bir AVK Smart Water cihazıdır. Bu şekilde, vanaların doğru şekilde açılıp açılmadığını tespit etmek kolaylaşır.

AVK Smart Water konsepti, doğrudan şebekeden uzaktan izleme ve veri toplama için pille çalışan, kablosuz IoT sensörlerinden oluşur. Veriler, tercih edilen herhangi bir SCADA sistemine entegre edilebilir, bu da şebekenin eksiksiz bir genel görünümünü edinmeyi kolaylaştırır.

ANİMASYON

Sürgülü vanalar

Su temini, gaz temini, atık su arıtma ve yangından korunma için sürgülü vanalarımızın özellikleri ve çeşitleri hakkında animasyon.

İndir

Sürgü, sürgülü vananın kalbidir

Sağlıklı ve güçlü vanalar ile olmayanlar arasındaki farkları tanıyın.

Video

Tesislerimize göz atın

Yüksek kaliteye yaklaşımımızı gösteren fabrika turu videomuzla AVK International ile ilgili bilgi edinin