Su iletimi

Depolama tesislerinden dağıtım şebekelerine su iletimi, iletim boru hatlarıyla yapılır. Basınç yerçekimi veya pompa istasyonları aracılığıyla oluşturulur. Su, rezervuar gibi bir kaynaktan su arıtma tesislerine kanalize edilir ve daha sonra genellikle ev ve şirketlere hizmet veren rezervuarlara ve dağıtım ağlarına pompalanır.

İletim boru hatları için genellikle beton borular, düktil borular, çelik borular veya CTP borular kullanılır. Daha küçük boyutlardaki boru hatları için HDPE gibi plastik borular kullanılabilir.

Otoritelerin ve tasarım mühendislerinin farklı vana tiplerini ve tasarımlarını tercih etmelerinin tarih ve tasarımla ilgili çeşitli nedenleri vardır. Bazı tasarımcılar sürgülü vanaları tercih ederken, diğerleri kelebek vanayı tercih eder. Vana seçimi, projeye özel uygulamaların yanı sıra farklı basınç sınıflarının olup olmamasına da bağlıdır. AVK su iletimi için, geniş bir sürgülü vana, eş merkezli ve çift eksantrik kelebek vana, vantuz ve çalpara çekvalfin yanı sıra kaplin, tamir kelepçesi ve vana aksesuarı yelpazesi sunmaktadır.