AVK Smart Water – IoT sensörleri

Pille çalışan IoT sensörleri, şeffaf bir ağ elde etmek için oyunun kurallarını değiştiriyor. AVK Smart Water sensörleri, doğrudan su şebekesindeki uygulamalardan veri sağlar. Veriler, tercih edilen herhangi bir SCADA sistemine entegre edilebilir, bu da şebekenin eksiksiz bir genel görünümünü edinmeyi kolaylaştırır.

VIDI Konum Sensörü

Yanlış konumlandırılmış bir vananın neden olduğu anormallikleri aramak gibi zaman alan görevlerden kaçının. VIDI Konum Sensörü takılıyken, boruları yıkamak veya Bölgesel Ölçüm Alanlarında çalışmak için kullanılan vanalar gibi kritik vanaların sürekli olarak izlenmesini sağlarsınız. Bu, dağıtım şebekesindeki debi ve basınç ölçümlerinin güvenilirliğini artırır.

VIDI Konum Sensörü, vananın ne kadar açık olduğunu 0-100 yüzdelik diliminde gösterir. Bu şekilde, vanaların doğru şekilde açılıp açılmadığını tespit etmek kolaylaşır. Batarya ve iletişim teknolojisi sayesinde VIDI Konum Sensörünün kurulumu kolaydır ve yeraltı kurulumlarından bile tercih edilen herhangi bir SCADA sistemine veri iletebilir. Daha fazla detay için 53/42-001 dökümanına göz atın.

VIDI Hidrant Kapağı

Yangın hidrantlarını izlemek, kurcalamayı tespit etmenin harika bir yoludur. Yangın hidrantlarına takılan sensörler ile gerçek su kaybı ile gerekli su kullanımı arasında ayrım yapmak daha kolay hale gelir.

VIDI Hidrant Kapağı, kapağın her açılışını uzaktan izleyerek hidrantların kullanımına ilişkin değerli bilgiler sağlar. Bu şekilde, hidrantı kurcalamaya yönelik herhangi bir girişimi izleyebilecek ve hatta bir kaza durumunda anında uyarı alabileceksiniz. Ek olarak, yangın hidrantlarının izlenmesi kontaminasyon riskini kontrol etmeye yardımcı olmaktadır.

VIDI Basınç Sensörü

Basıncın tüketime göre ayarlanması, basınç dalgalanmalarını dengeleyecek, boruların ömrünü uzatır ve pompalar tarafından kullanılan enerji miktarını optimize eder. VIDI Basınç Sensörü ile su şebekesindeki basınç seviyelerine genel bir bakış elde edebilirsiniz, bu da dalgalanmaları keşfetmeyi kolaylaştırır.
Bataryası ve iletişim teknolojisi sayesinde VIDI Basınç Sensörü, vana odalarına, kuyulara veya hazır istasyonlara monte edilebilir ve yine de veri iletebilir.

VIDI Debi Sensörü

DMA giriş sayaçlarının uzaktan okunmasını sağlamak, su dengesini sürekli olarak izlemenize ve sonuç olarak kaçakları daha hızlı tespit etmenize yardımcı olabilir. Debimetrenin puls çıkışına bağlı VIDI Debi Sensörü ile, DMA'ya giren su miktarına genel bir bakış elde edebilirsiniz.

VIDI Sıcaklık Sensörü

Dağıtım şebekesindeki su sıcaklığı farklı parametrelere bağlı olarak değişir, bu da sıcaklığın sürekli olarak izlenmesini gerekli kılar. VIDI Sıcaklık Sensörü, su sıcaklığını -20° ile +80° arasında ölçer ve iletir, bu da bakteri oluşumunu önlemek için önerilen sıcaklıkları korumanıza yardımcı olur. Esnek tasarımı sayesinde VIDI Sıcaklık Sensörü, şebekedeki belirli noktalara kolayca kurulabilir.

VIDI Açık/Kapalı Sensörü

Su şebekesindeki farklı varlıkların açık/kapalı konumunun tespit edilmesi, genel bir bakışın sürdürülmesini kolaylaştırır. VIDI Açık/Kapalı Sensörü, hareketli ve sabit bir parçanın olduğu birçok farklı varlığa ve farklı uygulamalara kurulabilir. Varlık her pozisyon değiştirdiğinde bir sinyal iletilir.

VIDI Seviye Sensörü

Kum tuzaklarını veya kuyuları izlerken en yakın yüzeye olan mesafenin ölçülmesi önemlidir. VIDI Seviye Sensörü, ortamla doğrudan temasa gerek kalmadan örneğin su veya kum seviyelerini ölçmenizi sağlar. Esnek tasarımı sayesinde VIDI Seviye Sensörü, kum tuzaklarına veya odalarına kolayca monte edilebilir ve su baskınlarına karşı uyarır.

İndir

AVK Smart Water – IoT sensörler

Şebekenin dijital görüntülemesi için  kullanılan IoT sensörlerimiz hakkında bilgi edinin. IoT sensörlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi