AVK Akıllı Su çözümleri

AVK Smart Water (Akıllı Su) konsepti, doğrudan şebekeden uzaktan izleme ve veri toplama için pille çalışan, kablosuz IoT sensörlerinden oluşur. Karmaşık veriler, mevcut BT sistemine veya AVK Smart Water'ın özel yazılım platformuna entegre edildiğinde değerli içgörülere dönüştürülür.

Dijital izleme ile su şebekenize güvenin

Birçok ülkede, tüketicilere temiz su sağlamaktan sorumlu kamu hizmetleri, su şebekelerini kontrol etmek ve izlemek için verileri kullanır. Çoğu hanede kurulu akıllı sayaçları vardır, böylece tüketicileri gerçek tüketime göre faturalandırabilirler. Bununla birlikte, su işleri ile tüketiciler arasında o kadar az sensör kurulu ki, bu alan bazen bir kara kutu olarak kabul edilir.

Ancak ağda kurulu binlerce vana, bağlantı parçası ve hidrant vardır ve bu varlıkların her biri veri toplamak için ideal noktalardır. AVK Smart Water, su şebekesine kurulabilen akıllı sensörler sağlayarak bu verilerin toplanmasını mümkün kılar.

En son teknoloji ile izleme

Sensörler, sürgülü vanalar, bağlantı parçaları ve yangın hidrantları gibi AVK temel ürünleri için geliştirilmiştir. IoT sensörleri, doğrudan su dağıtım ağındaki uygulamalardan tercih edilen herhangi bir bilgi sistemine veri sağlar.

AVK Smart Water'ın sensörlerini dağıtım ağına kurarak, kamu hizmetleri ağı uzaktan izlemeyi ve sorunları teşhis etmeyi, bakım sorunlarını önceliklendirmeyi ve yönetmeyi mümkün kılan şeffaf bir ağ elde edebilir. Bu dijital izleme çözümü, kaynaklardan tasarruf etmeyi, su kaybını azaltmayı ve şebekedeki genel planlama ve işletme faaliyetlerini optimize etmeyi mümkün kılar.

AVK Smart Water – IoT sensörleri:

  • Vanalar için VIDI Konumlandırıcı
  • Yangın hidrantları için VIDI Kapağı
  • VIDI Aç/Kapat
  • VIDI Debi, VIDI Basıncı ve VIDI Sıcaklık
  • VIDI Seviye

Sensörler, AVK Smart Water tarafından geliştirilen ve sağlanan bir yazılım platformu olan VIDI Cloud'a veri gönderir. Sensörler, bir API aracılığıyla tercih ettiğiniz bilişim sistemine de veri gönderebilir. Bu, verileri karşılaştırmayı ve şebekenin tam bir genel görünümünü derlemeyi kolaylaştırır.

AVK Akıllı Su çözümü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeraltı ortamları için NB-IoT

Su şebekesinden ve özellikle yeraltı kurulumlarından veri toplamanın zorluğunun farkında olarak, AVK olarak NB-IoT teknolojisine sahip IoT sensör portföyümüzü sunmayı seçtik. NB-IoT'nin faydaları:

  • Yüksek penetrasyon
  • Yüksek bağlantı yoğunluğu (küçük bir alanda birbirini bozmadan birçok cihaz kullanabilme)
  • Düşük dağıtım ve işletme maliyetleri
  • Geniş kapsam
  • Düşük güç tüketimi (uzun pil ömrü)

NB-IoT, iletişim ve veri görselleştirme hakkında daha fazla bilgi edinin.

İndir

AVK Smart Water dijital görüntüleme

Dijital görüntüleme su şebekesinin operasyonunu optimize etmeyi mümkün kılar

Video

AVK Smart Water dijital görüntüleme

Batarya ile çalışan kablosuz IoT sensörleri direkt olarak şebekeden veri toplar ve karmaşık verileri değerli içgörülere dönüştürür.