Dış mekan yangın koruması

Dış mekan yangın koruma sistemleri, yangının kolayca çıkabileceği endüstriyel alanlar için vazgeçilmezdir. Bu alanlarda  genellikle yanıcı maddeler mevcuttur ve birçok farklı süreç yer alır. Sonuç olarak sistemlerin yüksek gereksinimleri vardır. 

UL/FM onaylı AVK hidrantları, dış mekan yangın koruması amaçlı olarak yangın kontrol edilemeyen bir duruma yükselmeden önce kontrol altına almak için hızlı ve etkili bir çözüm sağlar. Hidrantlar doğrudan hortum ile veya bir yangın monitörü ile çalıştırılabilir ya da  itfaiye tarafından su erişim noktası olarak kullanılabilir. 

Kuru tip hidrantlar dona maruz kalan alanlarda su şebekesinin zemin don bölgesi altında bulunan bölgelerinde kullanılmak için tasarlanmıştır, Islak tip hidrantlar don görülmeyen alanlar için tasarlanmıştır. Monitör hidrantları  kimyasal ve petrokimya sanayi tesislerinin yanı sıra rafineriler, tank çiftlikleri, havaalanları ve yangın tehlikesi oluşturan büyük miktarda yanıcı sıvı içeren diğer tesislerde kullanılır.

AVK ayrıca UL/FM onaylı sürgülü vana ve post indikatörün yanı sıra dış mekan yangından korunma aksesuarlarını da sunmaktadır.