Bizim Hikayemiz

Yerel atölyeden küresel ölçeğe

1941 yılında Aage Valdemar Kjær AVK’yı yerel bir makina atölyesi olarak kurdu. İşletmenin ana işi, Danimarka'nın dört bir yanından gelen müşteriler için buzdolabı ve soğutma tesisleri için kompresör üretimiydi.

Onun yol gösterici ilkeleri kalite, süreklilik ve yakın müşteri ilişkileri idi. O, ürünlerinin kalitesinden emindi ve bu nedenle genişletilmiş bir ürün garantisi sunabildi. Bu yol gösterici ilkeler, 1970'te makine atölyesini devraldığında Niels Aage Kjaer’in yanında getirdiği önemli değerlerdi.

Bu değerler AVK'nın 5 çalışanı olan yerel bir firmadan dünya çapındaki müşterilere ürün tedarik eden +4.800 çalışanı olan bir gruba dönüşmesini sağladı. 

Beklentimiz... AVK marka konsepti daha da yükseklere ulaşmamıza yardımcı oluyor. Kendimizden daha fazlasını beklemeli ve müşterilerimizin beklentilerini karşılamakla kalmayıp aşan ürün ve hizmetler sunmalıyız. Bu nedenle, dünya çapındaki çalışanlarımızın her birinin bu hedeflere ulaşmak için ellerinden geleni yapmasını bekliyorum.

Kılavuz ilkeler ve geçmiş ile olan bağlarımız, önümüzdeki dönemde ilkelerimizin temelini oluşturacaktır. Bu şekilde AVK önümüzdeki yıllarda da güvenli bir seçim olacaktır.

Niels Aage Kjær
AVK Holding Yönetim Kurulu Başkanı

 

AVK uluslararası hale geliyor

AVK'nın hikayesi, yerel bir makine atölyesi açan ve bugün baş harfleri dünya çapında sayısız vana, hidrant ve aksesuarda görülebilen Aage Valdemar Kjær ile başladı. 1970 yılında, oğlu Niels A. Kjær, ilk sürgülü vanayı geliştirip ve vana üretimine başlar.

1970'ler boyunca talep hızla artmaktadır ve ürünler Norveç, İsveç, Finlandiya, Hollanda, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya ve İngiltere'ye ihraç edilmektedir. Danimarka'da AVK GUMMI A/S'de kendi kauçuk üretimine başlanır.

1990'ların sonlarına doğru Fransa, Hollanda ve Güney Afrika'da fabrikalar ve satış şirketleri satın alınmış ve Hong Kong, Polonya ve Filipinler'de satış şirketleri açılmıştır. AVK şimdi Suudi Arabistan, Uzak Doğu, Fransa, Belçika, Türkiye, İspanya, Portekiz, Macaristan, Kanada, Güney Afrika, Latin Amerika, Avustralya, Baltık Devletleri, İsrail, Yunanistan, Hırvatistan, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan ve Slovakya'ya da ihracat yapmaktadır.

1941

AVK Maskinfabrik A/S, Galten'de Aage Valdemar Kjær tarafından kuruldu.

1970'ler

Danimarka'da AVK GUMMI A/S'de kendi kauçuk üretimine başlandı. İngiltere'de bir fabrika ile Danimarka ve Hollanda'da satış şirketleri kuruldu.

1980'ler

Danimarka, ABD ve Suudi Arabistan'da vana fabrikaları kuruldu. Danimarka'da şimdiki adı AVK Tooling A/S olan bir fabrika satın alındı ve Flonidan Gas Division A/S Danimarka'da kuruldu. İngiltere ve Norveç'te satış şirketleri kuruldu.

1990’lar

Polonya ve Avustralya'da fabrikalar kuruldu ve İngiltere, Hollanda ve Fransa'da şirketler satın alındı. Belçika, Fransa, İspanya, Güney Afrika, Hong Kong, Polonya ve Filipinler'de satış şirketleri kuruldu. Lisans anlaşmaları yapıldı.

AVK küreselleşiyor

Bu bin yılın ilk 10 yılı içinde ihracatlar Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kamboçya, Kazakistan, Kosova, Bosna Hersek ve Türkiye'yi kapsayacak şekilde genişledi. Danimarka, İsveç, Almanya, İsviçre, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İtalya, İngiltere, Brezilya ve Hindistan'da şirketler ve ayrıca  bir Japon şirketin hisseleri satın alındı.

Takip eden yıllarda ve bugüne kadar büyük yatırımlar ve satın almalar giderek daha fazla odak noktası oldu. Almanya, İspanya, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde birden fazla satın almalar bunun örneğidir.

Zaman çizelgemizin ayrıntılı halini indirin

 

2000'ler

Çin'de bir fabrika kuruldu. Danimarka, Almanya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, İsviçre, Malezya ve Japonya'da büyük satın almalar yapıldı. İsveç, Almanya, İtalya, Brezilya, Çin ve Hindistan'da satış şirketleri kuruldu.

2010'lar

Hindistan, Kazakistan ve Brezilya'da, fabrikalar kuruldu ve Çin’de AVK Advanced Castings tesisi açıldı. Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Avustralya, Güney Afrika, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde büyük satın almalar yapıldı.

2024

Grup şu anda +4.800 azimli kişi ve 100'den fazla şirkete sahip.

>>

Odağımız daha akıllı, verimli ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek