EN 545'e göre Supa One™ tek cıvatalı kaplinler - basit ve sağlam!

Supa One™ üniversal kaplin ve flanş adaptörlerinin, kaplinin her iki ucunda sıkılması gereken sadece bir cıvatası vardır ve standart bir elektrikli alet ile montajı çok kolaydır. Uzun ömür ve dayanıklılık sağlamak için EN 545'e göre tasarlanmıştır.

Kolay montaj

Sıkma bölümü, montaj esnasında civata yönünü ayarlamak için  360° dönebilir. Bu, sahada sınırlı alan olsa bile cıvataların düzgün sıkılabilmesi için imkan sağlar.

Somunların oval tasarımı hafifçe dönmelerini ve tam oturmayı sağlar. Ayrıca, tasarım standart bir elektrikli aletin kullanılmasına imkan tanır ve geleneksel tasarımların aksine alet sıkma sırasında saplama ucu tarafından itilmez. Cıvataların yeniden sıkılmasına gerek yoktur.

Kaplinler, bir kaldırma kulakçığı ile tasarlanmıştır. Böylece kolay ve ergonomik olarak güvenli kullanım sağlar.
“Supa One™ kaplinin montajı çok kolaydır. Standart bir elektrikli alet ve tork anahtarı ile 150 Nm'ye kadar sıkma yeterli. “- Kaare Mortensen A/S, Norveçli inşaat şirketi.

Montaj sırasında esneklik

Supa One™ kaplin sfero demir, çelik, PVC ve PE borular için uygundur ve iki farklı boru malzemesini bağlama imkanı sağlar. Kaplin her iki uçta da ±4° sapmaya imkan tanır (toplam 8°). Büyük yerleştirme derinliği toleransları borunun hafif açılı kesilmesine imkan tanır. Bu sayede hassas ayarlamaya gerek kalmadan basit bir montaj yapılabilir.

Yüksek kaliteli malzemeler

  • Yüksek mukavemet, dayanıklılık ve uzama özelliklerine sahip Sfero dökme demir (450-10) bilezik
  • İçme suyu onaylı EPDM kauçuk
  • Paslanmaz çelikten bir conta desteği contayı yerinde tutar
  • Paslanmaz çelik A2 paslanmaz çelik cıvatalar ve sıyrılmayı önlemek için sürtünme önleyici kaplamalı A4 paslanmaz çelik somunlar
  • DIN 3476 bölüm 1 ve EN 14901 uyumlu, GSK onaylı 250 µm epoksi kaplama

Supa One™ tek cıvatalı kaplinler DN80-200 aralığında mevcuttur. Daha fazla ayrıntı için lütfen 651 serisi kaplinler ve 653 serisi flanş adaptörleri veri sayfalarına bakın.

ANİMASYON

Supa One™ üniversal tek cıvatalı kaplinler

65X serisi üniversal, tek cıvatalı Supa OneTM kaplinlerimizin özellikleri ve montajı hakkında animasyon.

BROŞÜRÜ İNDİR

Supa One™ üniversal tek cıvatalı kaplinler

Supa OneTM üniversal kaplin ve flanş adaptörleri hakkında bilgi edinin