Örnek projeler

AVK yangından korunma ürünleri TANAP hattında kullanıldı

Azerbaycan’dan Türkiye’ye ve Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak 1850 kilometre uzunluğundaki ana boru hattı için Azerbaycan, Türkiye ve İtalyan hükümetlerinin ilgili kurumları ile BP ortak bir çalışma yürütüyor.

Bu devasa projenin ilk kademesinde beklenen kapasite yıllık 16 milyar metreküp olurken ileriki yıllarda artarak yıllık 31 milyar metreküpe çıkması bekleniyor.

Türkiye’den geçen boru hattı, Gürcistan sınırındaki Ardahan’dan başlayıp 20 ilden geçerek Yunanistan sınırındaki Edirne’de son buluyor. Buradan da Trans Atlantik Boru hattına (TAP) bağlanarak Avrupalı ülkelere gaz temini yapacak. Türk gaz dağıtım ağına bağlantı ise Eskişehir ve Trakyadaki istasyonlardan yapılacak. 

Proje kapsamında Tekfen İnşaat ve Taahhüt firması Türkiye’de yer alan kompresör ve ölçüm istasyonlarının inşaatı kısmını üstlendi. Bu kapsamda Tekfen, iki kompresör ve dört ölçüm istasyonunun mühendislik ve inşaat süreçlerini üstlendi. Tesislerin yangından korunma sistemleri için de AVK’nın UL ve FM onaylı kuru tip yangın hidrantları ile sürgülü vanaları ve post indikatörleri tercih edildi. İstasyonların yangından korunması kapsamında yüzden fazla set tedarik edildi.

Projeye tedarik edilen AVK ürünleri:

Yangından korunma ürün gamımız ile ilgili daha fazla bilgi alın.

 

Yangından korunma ürün gamımız Avrupa’da imal edilmekte olup, hem Türkiye’ye hem de uluslararası projelerde çalışan geniş bir Türk müteahhit müşteri kitlesi bulunmaktadır. DN 600mm çapa kadar, UL ve FM onaylı NRS ve OS&Y sürgülü vana ile kuru ve ıslak tip yangın hidrantı içeren gamımız ve hızlı tedarik sürelerimiz bu segmentteki başarımızın ana kaynaklarıdır.

ANİMASYON

Kuru tip yangın hidrantı

27 serisi kuru tip yangın hidrantının özellikleri hakkında animasyon

Broşürü indirin

Yangından korunma

Yangından korunma için olan vana, hidrant ve aksesuarlarımız hakkında faydaları ve içeriklerini de içeren eksiksiz bir genel bakış edinin.

ANİMASYON

Teleskobik post indikatör

34 Serisi teleskobik post indikatörün özellikleri ve işlevi hakkında animasyon