Örnek projeler

Yeni bir mahalle inşa ediliyor

BudaPart Budapeşte’de kurulan konut, işyeri ve servis binalarından oluşan yeni bir semt. 600,000 metre karelik bir alana inşa edilecek projenin ilk kısmı için iki adet DN 500 tilting çekvalf ve beş adet demontaj parçası tedarik ettik.

BudaPart, Macaristan’ın başkentinde yapılan en büyük konut gelişim bölgelerinden birisidir. Tamamen yeni inşa edilen bu semt konut binaları, ofis binaları, servis alanı ve Budapeşte’nin güneyinde kalan Kopaszi barajı çevresindeki açık alandan oluşmaktadır. 

Danimarkalı tasarım ofisi ADEPT’in konseptini yarattığı proje sürdürülebilir bir şehir hayatını yansıtmaktadır. Doğal ve rahat bir yaşam ve çalışma ortamı yaratma amacıyla ortaya çıkan proje sadece semt için değil aynı zamanda başkent için de pozitif etki yaratmaktadır.

BudaPart’ın konumu benzersiz bir yerdedir, Budapeşte’nin şehir merkezine yakın popular bölgesinde yer almasının yanında Tuna nehri boyunca uzanan 3 kilometrelik bir su kenarı alana da sahiptir. Modernize edilen bölgenin

Bu boyutlardaki bir alanın oldukça geniş bir yağmur suyu drenaj sistemi bulunuyor. Bölgeden toplanan yağmur suyu DN 1200mm çapında bir CTP boru hattına toplandıktan sonra 6 adet DN 500mm basınçlı boru hattı ile Tuna nehrine dökülüyor.

600.000 metrekarelik alan altı fazda inşa edilecek olup yaklaşık 100.000 metrekarelik ilk kısmın inşaatı başlamıştır. AVK olarak bu kısım için iki adet DN 500 tilting çekvalf ve beş adet demontaj parçası tedarik ettik. Boru hatları direkt olarak Tuna nehrine gittiği için nehirden geri gelebilecek akışı engellemek amacıyla tilting tip çekvalfler kullanılmıştır. 

Ürünler ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:
Tilting çekvalfler
Sfero döküm demontaj parçaları

Broşür

Kaplinler ve adaptörler

Kolay montaj için tasarlanmış çeşitli evrensel ve boruya özel kaplinlere, flanş adaptörlerine ve kör tapalara göz atın.