Örnek Projeler

Adduttore Sinni DN3000 boru hattındaki sekiz kaçağın tamiri

Hydro Stop muf üstü tamir parçaları güney İtalya'daki en büyük boru hattı üzerindeki sekiz kaçağı tamir etmek için kullanıldı.

2017 yılında, E.I.P.L.I. Güney İtalya'daki en büyük ve en önemli boru hattı olan Adduttore Sinni üzerindeki kaçakların tamir edilmesi ișini planladı. DN3000 çapındaki çelik boru hattı Apulia ve Lucania
bölgelerine temiz su sağlıyor ve 4,5 milyon kișiye hizmet ediyor. Sinni barajından çıkan hat 133 kilometrelik bir hat boyunda Taranto bölgesinin batı kısmına gidiyor.

Sekiz kritik kaçak – özel imal edilmiș sekiz Hydro Stop muf üstü tamir parçası

Eski bağlantılarda birçok kaçak vardı ve tamiratın bu önemli su dağıtım hattında suyu kesmeden yapılması gerekliydi. E.I.P.L.I.’nin teknisyenleri boru hattı üzerinde özel olarak ilgilenilmesi gereken sekiz
kritik kaçak tespit etti. Bizden de bu kaçakları inceleyerek her biri için özel bir çözüm sunmamız istendi.

Temel olarak, boruları ve kompansatörleri bağlayan DN3000 flanșlar așınmıștı ve ciddi seviyede kaçırıyordu. Su tedariğinden etkilenebilecek yüksek nüfus düșünüldüğünde, tamirat için uygulanabilecek
tek potansiyel çözüm Hydro Stop muf üstü tamir parçası idi.

Sekiz büyük kaçak için, Hydro Stop tamir parçasının, tamir kelepçesi, tamir parçası ve kompansatör gibi çalıșacak sekiz farklı varyasyonu yapıldı. Bu sayede iki farklı amacı aynı anda çözen bir ürün sunabildik.

Zorlayıcı montaj koșulları

Boru hattında yapılan ilk incelemeden yedi gün sonra, ilk Hydro Stop tamir parçası en çok kaçak olan bölgeye monte edildi. İlerleyen aylarda yedi adet daha Hydro Stop üretilip, diğer ciddi kaçak olan yerlere takılarak 133 kilometrelik hattaki kaçaklar azaltıldı.

E.I.P.L.I yönetimi Hydro Stop ürünümüzün esnekliği ve dayanıklılığı karșısında oldukça memnun oldu. Bu DN 3000 tamir parçaları bugüne kadar yaptığımız en büyük tamir parçaları olmaya devam ediyor.

Montaj esnasında birçok kez zorlayıcı koșullarla karșılaștık. En zorlayıcı montaj Montescaglioso bölgesinde boru hattının yamaç geçiși yaptığı bölgedeydi. Bu özel durum dolayısıyla ortalama 10 ile 16
bar arasındaki basınç 24 bara çıkıyordu; ki bu basınç bu çaptaki bir boru hattı için oldukça yüsektir! Bu kaçağı durdurmak büyük bir görevdi ve bu doğrultuda uzun vadede en yüksek dayanımı sağlayabilmek için tamir parçasını normalden uzun șekilde tasarladık.

Hydro Stop tamir parçaları

Hydro Stop  tamir parçası her türlü borunun tamiri için tasarlanmış, boru basınç altındayken boru cidarındaki veya muf üzerindeki kaçak olan bölgeyi kendi içerisine alarak kaçağı durduran bir üründür. Özel şekilli gövdesi farklı malzemelerden yapılmış boruları birleştiren mufları veya çelik borulardaki flanş bağlantılarını içine alabilecek niteliktedir. Tamir parçası 40 mm'e kadar dış çap toleransı sunar ve dolayısıyla boru dış çapının düzgün ölçülemediği durumlarda veya oval borularda bile güvenilir sonuç verir. DN250-3000 arasında üretilebilmektedir.

Hydro Fast tamir kelepçeleri

DN1200 boru hattının koruyucu tamiri
Hydro Fast muf üstü tamir parçaları Lübnan'ın Beyrut şehrindeki iki muf bağlantısının korunması için kullanılmıştır.

DN900 noru hattındaki muf bağlantısının ve tabanının tamiri Repair of socket joint and basement on DN900 water pipeline
Hydro Fast muf üstü tamir parçası Güney İtalya'da Puglia'nın Lecce bölgesinde bulunan eski ve kırılgan bir boru hattındaki kaçak yapan bir mufun tamirinde kulanıldı.